KONSERWACJA KAMIENNEGO DYWANU

KONSERWACJA i UTRZYMANIE POWIERZCHNI Kamiennego dywanu

Czyszczenie:
Kamienny dywan wykonany na żywicach IN-CHEMIE, nie wymaga jakiegoś specjalnego starania. Deszcz dość skutecznie usuwa powierzchniowe zanieczyszczenia.

Ale należy zwrócić uwagę, że struktura kamiennego dywanu jest porowata i sam deszcz skutecznie nie wypłukuje zanieczyszczeń, które przeniknęły w niższe warstwy, tym bardziej w przypadku niewielkiego spadku powierzchni.

Dlatego w zależności od zanieczyszczeń należy okresowo myć kamienny dywan z użyciem detergentu i ewentualnie większego ciśnienia. Szczególnie jest to zalecane po okresie grzewczym, czyszczenie wykonać specjalnym środkiem do usuwania złogów alg i pleśni.
Okresowe czyszczenie należy wykonać nawet po takich zjawiskach jak pył niesiony z nad Sahary.

Odświeżenie:
Po pierwszym sezonie każdy kamienny dywan straci pierwotny blask. Jest to normalny proces bez wpływu na jakość i funkcjonalność powierzchni. W zależności od stopnia intensywności eksploatacji po upływie kilku lat mogą pojawić się na powierzchni ślady zmatowień oraz obtarć ale środkiem IN-EPOX 6020 REGENERACJA można przywrócić posadzce pierwotną świetność.

Jak wykonać regenerację? zapraszamy do opracowania w dziale ZRÓB SAM.

UWAGA: próby zawsze powinno się wykonywać na mniejszej powierzchni, także próby ciśnienia z urządzenia wysokociśnieniowego.